Chybová zpráva

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /data/fmt/html/includes/file.phar.inc).

O společnosti

Na trhu působíme již 17 let a stojíme na pevných základech. V průběhu let jsme se vypracovali z firmy jednoho muže, jenž byl současně obchodníkem, technikem, montážníkem, dopravcem i účetním, až na úspěšnou realizačně montážní společnost Baran-FMB, spol. s r.o., která je společně s výrobní společností FMT spol. s r.o. součástí mezinárodní skupiny f&m…, s 250 zaměstnanci dosahující ročního konsolidovaného obratu více než 20 mil. EUR (540 mil. Kč), která zajišťuje komplexní nabídku produktů oken, dveří, vrat, bran, rolet, žaluzií a příslušenství.

Hlavní administrativní budova společnosti a dřevo výroba

r.1998 – ještě v průběhu studií realizoval Ing. Karel Baran, nejdříve jako exportní manažer, záhy však jako podnikatel OSVČ realizace dodávek oken a dveří pro rekonstrukce obytných a vilových domů v Německu. Exportní aktivity činily v počátcích podnikání až 90% obratu firmy a zakázky v ČR přibývaly postupně se spokojenými zákazníky na základě jejich doporučení. Firma získává obchodní zastoupení oken a dveří HON (dřevo/ dřevohliník) a FenStar (plast).

r.2002 - otevřel Ing. Karel Baran reprezentativní značkovou prodejnu oken a dveří v centru Opavy na adrese Sady Svobody 4, kde dále rozvíjí obchodní zastoupení značek HON a FenStar, je doplněn kompletní sortiment příslušenství. Na obchodu a realizacích se podíleli čtyři spolupracovníci (přičemž tři z nich v naší firmě stále pracují) a montáže byly prováděny ve spolupráci se zkušenými externími montážníky. Rozšiřující se skupina spokojených zákazníků, poskytujících dále pozitivní doporučení významně přispěla k rozvoji firmy v následujících letech.

r.2006 – vzorková prodejna byla přestěhována do nových větších prostor na nám.Svobody 1 v Opavě, tehdy čítal tým spolupracovníků 16 osob, přičemž část montáží byla realizována s externími montážními firmami. Orientace firmy je plně zaměřena na český trh a působí aktivně zejména v regionu Opavy a okolí.

r.2007 - Ing. Karel Baran zakládá společnost FMT spol. s r.o. a zahajuje vlastní výrobu PVC oken a dveří. Nová výrobní hala v areálu firmy v Neplachovicích je vybavena moderní technologií a v průběhu následujících měsíců postupně zvyšuje produkci a přijímá nové zaměstnance.

Máme zájem na udržitelném rozvoji a nezatěžujeme životní prostředí, až 95% použitých materiálů je recyklovatelných, původní demontovaná stará okna neodvážíme na skládku, ale ekologicky likvidujeme demontáží a separací materiálů (dřevo, PVC profily, kovy, sklo) jenž jsou dále určeny k recyklaci.

r.2010 – intenzivní rozvoj mezinárodní spolupráce a skupiny f&m…. Obchodní partner Olivier Schoch (Francie) se stává společníkem ve výrobě PVC oken a dveří. Počet zaměstnanců výroby oken a dveří a realizací montáží dosahuje počtu 50. Dochází k rozvoji stavební činnosti související s dodávkami oken a dveří, zejména realizace zateplených fasád.

r.2012 – Ing. Karel Baran zakládá společnost Baran-FMB, spol. s r.o., která v počátcích rozvíjí obchodně realizační aktivity v Rakousku, později přebírá veškeré realizačně montážní aktivity také v rámci ČR.

r. 2013 – provádíme akvizici provozu dřevovýroby firmy ISOTRA a.s., v oblasti výroby oken a dveří činíme zásadní krok a získáváme tak do nabídky také dřevěná a dřevo-hliníková okna vlastní výroby. Dlouholetá úspěšná spolupráce v obchodu a montáži stínící techniky vedla k získání exkluzivního zastoupení Profipartner ISOTRA v regionu.

r. 2015 – probíhá výstavba nové výrobní haly a administrativně správní budovy v areálu firmy v Neplachovicích, provoz výroby dřevěných a dřevo-hliníkových oken a dveří je stěhován z Opavy do Neplachovic. Počet spolupracovníků v oblasti obchodu, výroby, montáží, servisu a administrativy v Neplachovicích a Opavě dosahuje 100. Společnost Baran – FMB, spol. s r.o. představuje nové firemní logo, které lépe vystihuje rozvoj a firemní filosofii. Aktivita v oblasti stavební činnosti a realizace fasád je omezována z důvodu růstu segmentu oken a dveří.